Pelerinaj la mănăstirile din Bucovina

Viața parohiei Noiembrie 23, 2019

Pelerinaj Bucovina

Am petrecut două zile, vineri și sâmbătă, momente deosebite alături de oameni deosebiți, în periplul acesta duhovnicesc pe la mănăstirile din Bucovina. Două zile alerte, intense, friguroase înafară dar atât de calde în sufletele fiecărui participant; am trecut pragul unor locașuri sfinte, încărcate cu spiritualitate și oameni sfinți... M-rea Cămârzani, M-rea Voroneț, M-rea Humor, M-rea Moldovița, M-rea Sucevița, M-rea Putna, M-rea Sihăstria Putnei, Chilia Sf. Daniil Sihastrul, M-rea Bogdana, M-rea Sf. Ioan cel Nou de la Suceava.
Două zile binecuvântate, cu multă încărcătură duhovnicească, ce se cuvine a fi aprofundată!
Mulțumesc tuturor participanților, părintelui Silviu Cluci de la parohia Satu Nou, ghidului nostru Ștefan, dar mai ales șoferului - Marius Cercelaru!
Nădăjduim ca anul care vine să înnoim această experiență!
Bucurii sfinte tuturor!
Citește alte articole despre: pelerinaj