Nașterea Domnului Hristos - prilej de înnoire duhovnicească

Viața parohiei Decembrie 25, 2021

Hristos se naște, slăviți-L!

Zi luminoasă, de bucurie - Nașterea Domnului nostru Iisus Hristos.

Zilele acestea ne este actualizat mesajul atât de prezent în istoria de după întruparea Fiului Lui Dumnezeu, că moartea fizică nu este sfârșitul, ci începutul nașterii în veșnicie.

Despre ce altceva ne vorbește praznicul Nașterii, dacă nu despre speranță, credință, dragoste?!?

Dragostea Tatălui pentru lume, pentru făptura mâinilor Sale, pentru care Își va “sacrifica” propriul Fiu… ca model de jertfă și asumare a suferințelor în vederea învierii și a înveșnicirii.

Am avut bucuria, cu sprijinul unora dintre dumneavoastră să oferim câte un mic cadou copiilor ce ne-au colindat astăzi la Biserică.

Vă mulțumesc tuturor pentru ajutor!

Bunul Dumnezeu să vă întoarcă înzecit!

Vă doresc sărbători binecuvântate tuturor, oriunde v-ați afla în lume, iar bucuria Crăciunului să vă amintească mereu de frumusețea de a fi “român”!

Citește alte articole despre: Nasterea Domnului