Daruri în prag de sărbători...

Viața parohiei Decembrie 17, 2017

Astăzi am primit vizita unei foste colege de la masterul pe care l-am absolvit în anul 2011 în cadrul Facultății de Filosofie și Științe Social Politice din cadrul Univ. Al.I.Cuza - Irina Pace, alături de prietenul ei Cătălin, doi tineri deosebiți de inimoși! Ne-au adus daruri, constând în alimente pentru două familii și câteva cutii cu îmbrăcăminte și încălțăminte. M-a bucurat enorm momentul revederii, am constatat încă o dată cât de repede trece timpul (asta la mine, căci Irina a rămas neschimbată), dar mai presus de acestea mi s-a întărit încă o dată credința că omul în ființa sa a fost creat de Dumnezeu bun, cu dragoste, iubire și compasiune față de cel aflat în suferință, necazuri, lipsuri de orice fel! Le mulțumesc pentru bunătate și pentru efortul deplasării până la parohia noastră!

Citește alte articole despre: donatie, Căuești