Daruind bucurie

Viața parohiei Iulie 5, 2020

Lăsaţi copiii şi nu-i opriţi să vină la Mine, că a unora ca aceştia este împărăţia cerurilor. (Mt.19, 14)

Cu ajutorul unui suflet curat, bun și darnic am reușit să aducem bucurie unui copil - Stoleru Claudiu, din comunitatea noastră. Claudiu a terminat clasa a IV-a cu note bune, semn că-i place școala; este pasionat de karate (așa ne simțim și noi în sigurantă) pe care îl practică cu pasiune. Și-a găsit un drum în viață... un drum care poate aduce satisfacții mai târziu (sportul de orice natură disciplinează mintea și sufletul). Astăzi Claudiu a primit din partea noastră o bicicletă. La Biserică i-am dorit ca peste ani, când va fi devenit un mare sportiv să-și aducă aminte de gestul nostru și să-l actualizeze la rândul său, dăruind o bicicletă unui alt copil cu posibilități modeste. Mulțumim Elenei Doina Badea și tuturor celor care ne poartă în minte și în suflet... celor care nu uită de fapta cea bună!

Citește alte articole despre: dar