Agheorghiesei Violeta - model de viețuire

Viața parohiei Martie 8, 2022

Cu sfinții odihnește Hristoase, sufletul adormitei roabei Tale!

Cu multă întristare am aflat astăzi de trecerea spre veșnicie a dragii noastre Violeta Agheorghiesei.

Din 2005, după instalarea ca preot al comunității din Căuești ne-a fost aproape mereu, trup și suflet pentru Biserică. O femeie bună, o mamă și o bunică deosebită. Mereu atentă la viața religioasă, cu aplecare spre rugăciune și citirea cărților sfinte, fire meditativă, ne-a primit mereu cu bucurie în casa ei, dar mai ales în sufletul ei! După plecarea soțului - Dumitru, în 2010, cu care s-a înțeles atât de bine, a suferit și mereu plângea după jumătatea ei.

Acum, tanti Violeta, cum îi spuneam noi, merge alături de iubitul ei soț, ducând o flacără vie către Hristos cel mult dorit!

Înmormântarea va avea loc sâmbătă - 12.03 - după slujbă - orele 11.30 - 12.00, cu plecare de acasă!

Dumnezeu să-i odihnească sufletul bun, cald și atât de primitor!

Citește alte articole despre: înmormântare